Jak wygląda najlepsza koszulka dla kolarza?

0
776
Jak wygląda najlepsza koszulka dla kolarza

Szukając odpowiedzi na to, jak wyglądają najlepsze koszulki rowerowe, można natknąć się na wiele propozycji, jakie stawia nam rynek. Nie tylko różnią się one kształtem, kolorem ale i dodatkami czy materiałem. W kwestii sportu, ubrania tworzone są stricte pod komfort i funkcjonalność. Nowinki techniczne jakimi kolejni producenci zadziwiają swoich klientów, zazwyczaj dotyczą aerodynami, oddychającego materiału lub innych funkcji. Wszystko to by kolarz zakładając koszulkę na trening czuł się w niej jak w swojej drugiej skórze.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie koszulki na rower?

Jedną z najważniejszych cech, jakie są podawane przez producentów, to dopasowanie. Tylko wówczas koszulka jest w stanie pełnić wszystkie swoje funkcje. Dopasowanie to musi dotyczyć kilku kwestii, takich jak:

  • dopasowanie do sylwetki (nie każdy ma typowe wymiary lub sylwetkę sportowca)
  • przyleganie do ciała (zapewnia to odpowiedni materiał)
  • wygodny kołnierz (jeśli dotyka szyi, to nie może jej ściskać)
  • sprawny zamek (tak, by móc z niego korzystać podczas jazdy)
  • nieprzesuwające się rękawy (tu najczęściej wstawiane są silikonowe wstawki).

Ponad wyżej wymienione cechy, koszulki rowerowe muszą pasować do kolarzy i być uszyte w ten sposób, by każdy czuł się w nich komfortowo i dobrze wyglądał. Dopasowanie nie może bowiem dotyczyć tylko rozmiaru, lecz również samej osoby. Podczas treningu całe ciało angażowane jest w ruch i wysiłek, który jeśli jest nieodpowiednio rozłożony, może nas nie tylko zniechęcić do dalszych ćwiczeń ale nawet trwale uszkodzić. Dlatego kolarz na drodze powinien mieć na sobie ubrania, które współgrają z nim i świetnie się w nich czuje, po to by móc na nowo pobijać własne rekordy.

Jak ważne są koszulki rowerowe?

Wiele osób na początku drogi kolarskiej, nie zdaje sobie sprawy z tego jak ważna jest odpowiednio dobrana koszulka. To właśnie ona osłania miejsca nastawione na największy wiatr i jego opór. Od wygody i funkcjonalności koszulki, może zależeć to jaki osiągniemy wynik i czy nie zrezygnujemy po trudniejszym treningu. Koszulki rowerowe zapewniają odpowiedni przepływ powietrza i wilgoci z ciała. Jest to szczególnie ważne gdy na plecach masz nałożony plecak lub butelkę wody. Jeśli koszulka nie odprowadzałaby wody, to wówczas dochodziłoby to podrażnień, uszkodzeń naskórka i zadrapań. Podczas intensywnego treningu, naturalne jest, że ciało wydziela dużo potu i wysoka temperaturę. Tylko odpowiedni przepływ gazów i płynów, będzie gwarantował komfort kolarzowi. Niektóre rzeczy jednak najlepiej jest sprawdzić na sobie. Nie wiadomo bowiem, czy dla konkretnej osoby wygodniej jeździ się w koszulce bez rękawów, czy lepiej z nimi. To samo dotyczy zamka, który może przebiegać przez całą długość koszulki, lub znajdować się tylko na jej początku. Wiele takich kwestii zależy od osobistych preferencji sportowca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ