Jak się przygotować na basen? O czym pamiętać?

0
1476

Posiadanie własnego basenu w ogródku jest marzeniem wielu osób. Jednak zanim zrealizujemy nasz plan, warto dokładnie zapoznać się z możliwościami, jakie są dostępne na rynku. Który basen będzie najlepszy dla naszego ogródka? I co powinno znaleźć się w torbie osoby, która chce zacząć uczęszczać na basen?

Basen ogrodowy – jakie modele są dostępne na rynku?

Do wyboru mamy różne rodzaje basenów niestacjonarnych. Są one o wiele tańsze niż model wykonany na stałe. Do tego można je swobodnie przenosić. W sklepach znajdziemy baseny:

  • Dmuchane – cechują się najbardziej atrakcyjną ceną. Niektóre osiągają naprawdę spore rozmiary, jednak są bardzo płytkie i przeznaczone głównie dla dzieci. Szybko się zanieczyszczają, a woda podgrzewa się w nich w zależności od pogody.
  • Rozporowe – ich nazwa wzięła się od tego, że wlewana do nich woda sama rozpiera basen. W modelach rozporowych dmuchana jest tylko ich górna część. Są one również dość płytkie, a do tego mogą zostać przebite przez zwierzęta.
  • Stelażowe – baseny, których konstrukcja opiera się na specjalnym stelażu. Ten rodzaj basenów może być już dość głęboki, odpowiedni do zanurzenia się nawet dla dorosłej osoby. Najwyższe modele są wyposażone w drabinkę. Taki basen rozkłada się odpowiednio dłużej niż powyżej opisane modele, do tego jest on droższy, ale i bardziej trwały.

Wyposażenie na basen

Basen w ogrodzie to rozwiązanie doraźne. Fani pływania czy wodnych kąpieli, którzy chcą mieć dostęp do wody przez cały rok, muszą uczęszczać na baseny zamknięte. W takim wypadku dobrze wiedzieć, co na basen zabrać – potrzebny nam będzie przede wszystkim strój, czepek i okulary, a to wszystko należy spakować do odpowiedniej torby.

Jaka torba na basen?

Torba na basen może być zwykłym, sportowym modelem, który dodatkowo posiada wodoodporne wypełnienie. Warto zwrócić uwagę na to, by torba miała wiele przegródek i innych kieszeni. W ten sposób mokre rzeczy będziemy mogli umieścić osobno od tego, co powinno zostać suche.

Strój na basen nie powinien przede wszystkim krępować naszych ruchów. Nie może być też zbyt luźny, gdyż będziemy czuć się wtedy niepewnie. Jeśli chodzi o materiał, to warto wybierać stroje wykonane z tworzywa odpornego na działanie chloru. Specjalne sportowe stroje do kąpieli są produkowane tak, aby wyschnąć jak najszybciej.

Jaki czepek na basen?

Czepek na basen to rzecz równie niezbędna co strój kąpielowy. Wymaga się go na wielu pływalniach, aby do wody nie przedostawały się włosy, które mogą zatkać filtry basenowe. Nie powinien on być zbyt ciasny, gdyż wówczas będzie powodował ból głowy i uszu. Osobom, które często chodzą na basen, poleca się modele silikonowe. Przy długich włosach odpowiedni będzie ten z poliestru lub lycry.

Czy to już wszystko?

Torba, strój i czepek to oczywiście nie wszystko, co jest potrzebne na basen – jednak z pewnością są one jednymi z najważniejszych akcesoriów. Nie możemy jednak zapomnieć o ręczniku, odpowiednich klapkach, a także suszarce do włosów. Warto mieć również ze sobą cieplejszą bluzę z kapturem, zwłaszcza jeśli korzystamy z basenu w trakcie zimy.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ