Jak pozbyć się zbędnego owłosienia?

0
851

Kobiety marzyły o idealnie gładkim ciele od zawsze. Już w starożytności pozbywały się niechcianych włosków za pomocą miodu albo ognia. Dzisiaj na szczęście panie mogą korzystać z o wiele bardziej komfortowych metod. Najczęściej stosują jednorazowe maszynki do golenia, depilatory, wosk czy kremy do depilacji. Żaden z tych sposobów nie jest jednak trwały, niektóre trzeba nawet wykorzystywać co kilka dni, inne przynoszą ból.

Na rynku usług medycyny estetycznej pojawił się już jakiś czas temu niezaprzeczalny hit. To laser do trwałej depilacji. Czy wiesz, że to dzisiaj jedyna opcja, dzięki której raz usunięte owłosienie nie odrasta już nigdy więcej? Dowiedz się więcej o tego rodzaju zabiegach i ciesz się już zawsze idealnie gładkim ciałem. Kobiety czekały na taką rewolucję wieki, nic dziwnego, że depilacja laserowa jest dzisiaj najczęściej wykonywanym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej.

Kto może korzystać z laserowego usuwania włosów?

Depilacja laserowa jest w pełni bezpiecznym i nieinwazyjnym zabiegiem. Jeśli zabiegi zostają wykonane przez wykwalifikowanych specjalistów i przy użyciu najnowszej generacji sprzętu, nie może być mowy o jakichkolwiek powikłaniach. Okazuje się jednak, że nie wszyscy mogą oddać się laseroterapii. Istnieją przeciwwskazania, które skłaniają do odłożenia zabiegów w czasie bądź całkowitej rezygnacji z nich.

Depilacja laserem nie może odbyć się u kobiet w ciąży oraz karmiących piersią, u osób z chorobami skórnymi, takimi jak bielactwo czy łuszczyca, u osób, które przyjmują leki światłouczulające. Co więcej, przeciwwskazaniem jest opalenizna, również ta wywołana kremem samoopalających czy uczęszczaniem na solarium. Skóra nie może być podrażniona ani poraniona.

Jak przebiega zabieg?

Aby depilacja laserem mogła przynieść najlepsze efekty, należy wykonać całą serię zabiegów. O ich ilości oraz częstotliwości wykonywania może zadecydować jedynie specjalista, który laseroterapią się zajmuje. Pod uwagę bierze się rodzaj skóry, strukturę owłosienia oraz partię ciała, z jakiej te mają raz na zawsze zniknąć. Najczęściej zabiegi przeprowadza się co 4 tygodnie, a w celu usunięcia niechcianych włosków należy przeprowadzić od 3 do 7 zabiegów.

Sam zabieg trwałego usuwania włosów laserem trwa od kilku do kilkunastu minut. Wiązki laserowego światła, które wydzielane są ze specjalnej głowicy, docierają w głąb skóry i działają na melaninę, czyli główny barwnik włosków. Właśnie dzięki temu z każdym zabiegiem włosy po prostu znikają i nie odrastają już nigdy, a skóra pozostaje idealnie gładka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ