Jak pozbyć się pajączków na nogach domowymi sposobami?

0
1944
pajaczki

Czasem uważa się, że nieestetyczne pajączki, czyli popękane naczynka, pojawiają się u kobiet dojrzałych, ale mogą one dotknąć także młode osoby, gdyż jest wiele czynników, które je powodują. Warto dowiedzieć się, jak sobie z nimi radzić, gdyż nawet najzgrabniejsze nogi zostaną przez ten problem oszpecone jeśli nie będzie się mu przeciwdziałać, a poza tym z nieleczonych pajączków tworzą się żylaki.

Dlaczego pajączki powstają?

Co ciekawe, pajączki znacznie częściej pojawiają się u kobiet niż u mężczyzn. Zwykle przyczyną są predyspozycje genetyczne oraz zmiany hormonalne. Naczynka często pękają też podczas ciąży czy w czasie stosowania doustnej antykoncepcji. Przyczyną mogą być też zmiany hormonalne w okresie menopauzy, ale również czynniki takie jak złe krążenie, palenie papierosów, nadwaga, brak aktywności fizycznej czy noszenie wysokich obcasów oraz obcisłych ubrań. Problem ten często dotyczy również osób mających siedzącą albo stojącą pracę, ale pajączki mogą pojawić się nawet w wyniku zaparć.

Jak sobie z tym radzić?

Najlepiej jest oczywiście usunąć przyczynę, z powodu której problem się pojawia. Bardzo ważne jest uprawianie sportu, które obniża ciśnienie w żyłach. Istotna jest tez zdrowa dieta, w której nie powinno zabraknąć witamin A, C i E, a także miedzi, cynku, rutyny i selenu. Dobrze będzie też rozstać się z nałogiem tytoniowym i odstawić alkohol. Znanych jest też wiele domowych metod radzenia sobie z popękanymi naczynkami. Można na przykład zażywać ekstrakt z borówki czernicy, która wzmacnia żyły i naczynia krwionośne. Krążenie i dotlenienie żył wspomoże ekstrakt z miłorzębu japońskiego, a ekstrakt z gotu koli leczy niewydolność żył i pomaga przy żylakach. Dobrym pomysłem jest też codzienne masowanie miejsc objętych problemem za pomocą specjalnej rękawicy albo szczotki, można też wykonywać masaż wodny za pomocą prysznica. Polecana jest również gimnastyka nóg. W sklepach można też znaleźć specjalne lecznicze rajstopy, podkolanówki albo pończochy, które są bardzo skuteczne.

[Głosów:1    Średnia:4/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ