Jak poruszać się po Warszawie tanio, szybko i ekologicznie?

0
1447
Jak poruszać się po Warszawie tanio, szybko i ekologicznie?

Warszawie jest pięknym miastem, pełnym możliwości, ale też bardzo zakorkowanym. Poruszanie się po naszej stolicy w godzinach szczytu niestety bywa też przyczyną nerwów i stresu, czy zdążymy w wyznaczone miejsce w określonym czasie. Ponadto kolejnym problemem jest smog, a jak wiadomo ten problem dotyczy nas wszystkich. Wszak wszyscy oddychamy tym samym powietrzem. Dlatego dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka rad, jak poruszać się po Warszawie tanio, szybko i ekologicznie. Na samym początku zdradzimy wam, że wynajem rowerów to zawsze dobry pomysł.

Jazda na rowerze- dla ciała, dla ducha, dla portfela, dla zdrowia

Jazda na rowerze jest przyjemna, a jednocześnie wpisuje się w zdrowy i aktywny tryb życia. Rower to także ekologiczny środek transportu, którym można jeździć nie tylko na wycieczki poza miasto, ale również do pracy. Nie trzeba nawet obawiać się o ubrudzenie odzieży, wszak dobre błotniki stanowią naprawdę świetną ochronę. Jeżeli nie posiadasz jednośladu, to zawsze możesz skorzystać z wynajmu rowerów, oczywiście dobrym wyborem jest także zakup. Sklep i serwis rowerowy WygodnyRower.pl oferuje naprawdę szeroki wybór w przystępnej cenie. Kolejnym argumentem, dlaczego warto skorzystać z tego środka transportu, to fakt, że możesz dzięki niemu ominąć korki, a ponadto znacząco zaoszczędzić na benzynie, która do tanich przecież nie należy. Warszawa to miasto bardzo zanieczyszczone, nie aż tak mocno jak miasta na Śląsku, ale problem nadal istnieje i jest bardzo duży. Dlatego warto również zrobić coś dla powietrza i przestawić się na ekologiczny środek transportu.

A może pociąg?

Pociągi nie są naszym ulubionym środkiem transportu. Co zresztą zrozumiałe biorąc pod uwagę, że często się spóźniają, choć powinniśmy napisać spóźniały. Obecnie w wielu miastach, tym także w Warszawie duży nacisk kładziony jest na punktualność, nawet zachęca się mieszkańców, aby korzystali z pociągów. Warto tutaj zauważyć, że pociągi emitują zdecydowanie mniej zanieczyszczeń niż samochody, a jednocześnie są stosunkowo tanie. Wygoda w pociągach również jest zaletą, zawsze przecież można chwile odpocząć i zrelaksować się przed ciężkim dniem w pracy. Oczywiście jadąc pociągiem można też zaoszczędzić czas, wszak pociągi nie stoją w korkach.

O wyższości tramwaju nad autobusem

Skoro o transporcie szynowym była już mowa to również warto docenić tramwaje. Poruszają się one po mieście w miarę szybko, a jednocześnie nie emitują dużej ilości zanieczyszczeń. Linie tramwajowe przebiegają niezależnie od ulic, co niweluje ryzyko korków. W najnowszych tramwajach stosowany jest silnik prądu przemiennego, co oczywiście zapewnia świetne parametry ruchu i jak można domyślić się wpływa na ilość zużytej energii. Ponadto tramwaj jest bezpiecznym środkiem transportu.

Bo kochamy metro

Metro jest szybkie, często jeździ i jednocześnie jest ekologiczne, może nie tak jak rowery, ale jednocześnie to lepszy wybór niż jazda samochodem. W Warszawie z metra nie korzysta jeszcze tyle osób jak w państwach zachodnich, ale i Warszawiacy doceniają to rozwiązanie. Choć nadal wielu z nich najczęściej dojeżdża do pracy autem. Jak pokazują statystyki w godzinach szczytów kierowcy tracą niekiedy w ciągu miesiąca 9 godzina na stanie w korkach, co także przekłada się na zużycie paliwa i większe rachunki. Dlatego wybór metra wydaje się być bardzo słuszny, jedynym problemem może być jego długość, która niestety pozostawia wiele do życzenia. W Warszawie budowane są wciąż nowe stacje metra, co być może sprawi, że jeszcze więcej Warszawiaków zdecyduje się na ten środek transportu i będzie on tak popularny jak w Paryżu. Tym bardziej, że jest bardzo tani.

Warto zrezygnować z jazdy samochodem i wybrać bardziej ekologiczny środek transportu. Tu możliwości może być sporo. Niewątpliwie środek transportu, który pozytywnie wpływa na zdrowie i jednocześnie pozwala znacząco zaoszczędzić pieniądze i czas to rower. Polecamy również spacery, bo to zawsze dobry wybór. Gdy pogoda za oknem jest ładna można również zdecydować się na rolki, czy też wrotki. Jazda na nich jest banalnie prosta, wystarczy tylko trochę poćwiczyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ