Jak mieć świeży oddech przez cały dzień?

0
1677

Na pewno wiele osób zna ten problem – tuż po porannym umyciu zębów oddech jest świeży, jednak już po kilku godzinach pojawia się problem w postaci przykrego zapachu z ust. Czy to oznacza, że aby mieć przez cały dzień świeży oddech (co jest przecież bardzo ważne dla zachowania komfortu, zwłaszcza w kontaktach interpersonalnych), trzeba co kilka godzin myć zęby? Nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że bardzo duże znaczenie ma dla tej kwestii nie tylko właściwa higiena jamy ustnej, ale też styl życia.

Przede wszystkim higiena

By można było zachować świeży oddech na długo, trzeba pozbyć się bakterii, które odpowiedzialne są za powstawanie przykrej woni. W jamie ustnej nigdy nie ma jałowych warunków, ale dużej części bakterii można i należy się pozbywać, zarówno dla świeżego oddechu, jak i zachowania zdrowia jamy ustnej – w celu ustrzeżenia się przede wszystkim próchnicy. Podstawą jest dokładne szczotkowanie zębów, używanie nici dentystycznych w celu dokładnego oczyszczania przestrzeni międzyzębowych, a także stosowanie płynu do płukania jamy ustnej. Po produkt ten warto sięgać nie tylko po umyciu zębów, ale też w ciągu dnia, dobrze będzie więc zawsze mieć go przy sobie w małej buteleczce dla odświeżenia oddechu i oczyszczenia jamy ustnej między posiłkami.

Inne ważne zalecenia

Odwiedzając stomatologa w klinice Dentestetica.pl (http://www.dentestetica.pl/), można dowiedzieć się, co jeszcze należy robić, by cieszyć się świeżym oddechem przez cały dzień. Na pewno polecanym sposobem jest życie gum bez cukru, które nie tylko odświeżają oddech dzięki miętowemu smakowi, ale także zwiększają wydzielanie śliny, która wypłukuje bakterie. Ponadto warto pić większe ilości wody, która także oczyszcza jamę ustną i spłukuje bakterie. Co zaskakujące, również regularne spożywanie posiłków ma znaczenie, gdyż zwłaszcza twarde pokarmy usuwają płytkę nazębną. Dla świeżego oddechu warto więc wcielić w życie także te zasady, które są ważne dla zachowania ogólnego zdrowia, można zatem mieć kilka korzyści jednocześnie, bez większego wysiłku.

Przeczytaj też: http://www.dentestetica.pl/leczenie/choroby-dziasel-periodontologia/

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ