Jak ćwiczyć aby mieć ładną sylwetkę?

0
889
Jak ćwiczyć aby mieć ładną sylwetkę

Ćwiczymy najczęściej z kilku powodów. Najczęstszym jest chęć utraty zbędnych kilogramów. Inni ćwiczą, aby poprawić sylwetkę i wyrobić mięśnie. Czasem chodzi też, czy głównie o poprawę kondycji i ogólne wzmocnienie się. Zdarza się, że cele te łączą się w konkretnym przypadku. Wiele osób przyznaje, że kilkakrotnie zaczynało ćwiczyć, jednak kiedy nie widzieli efektów po krótkim czasie, zrażali się. Rodzina i znajomi mówili im, że brak im cierpliwości i wytrwałości, że chcieliby szybko i wiele osiągnąć przy minimum wysiłku, a to niemożliwe. Jednak czy faktycznie? Czy da się ilość i szybkość przeistoczyć w jakość, jeśli chodzi o ćwiczenia? Jak najbardziej, to możliwe. O tym, jak to osiągnąć, powie nam trener personalny online. Jest to świetna opcja dla tych osób, których nie stać na regularne odwiedzanie siłowni, czy basenu.

Odchudzanie i modelowanie sylwetki nie musi dziś sporo kosztować i wykraczać poza możliwości finansowe wielu osób zainteresowanych odpowiednim zestawem właściwie wykonywanych ćwiczeń. Dobry trener wytłumaczy i – co istotne – pokaże, jak ćwiczyć, aby osiągnąć konkretny rezultat. Pokaże, jak ćwiczyć poszczególne partie ciała, aby efekty były dość szybko widoczne. Bo przecież szybko widoczne efekty wysiłku motywują do dalszej pracy.

Sam trener też motywuje swoich słuchaczy do dalszych ćwiczeń. Wie bowiem, że wiele osób może doświadczać chwil zniechęcenia, czy wręcz załamania. A stąd już tylko jeden krok do wycofania się z całej akcji. A przecież nie o to chodzi. Proces chudnięcia, czy modelowania sylwetki oraz nabierania kondycji musi trwać. Potrzebna jest tu także zmiana myślenia oraz stylu życia także po osiągnięciu zamierzonego celu. To jeden z głównych błędów przez osoby odchudzające się, czy modelujące sylwetkę.

Po osiągnięciu celu przestają ćwiczyć, zaniedbują zaleconą dietę i – dość często – powracają do niegdysiejszych niezdrowych nawyków. Są to najczęściej: siedzący tryb życia, mało aktywności fizycznej (poniżej zaleconego minimum) oraz powrót do niezdrowej diety. Tymczasem skuteczne odchudzanie tak naprawdę wymaga zmiany do końca życia. Trzeba zmienić myślenie, dietę, zawsze znajdować czas na ruch. Powie to każdy specjalista zajmujący się od którejś strony zdrowiem, dietetyką i zdrowym trybem życia.

Dobry trener personalny zna się nie tylko na właściwie wykonywanych ćwiczeniach. Zna się też na właściwej diecie dostosowanej do osiągnięcia konkretnego celu. Trener taki pamięta, że każdy z nas jest inny. Nie wszyscy też jesteśmy tak samo zdrowi i sprawni. Zestaw ćwiczeń zalecony konkretnej osobie musi być dostosowany do: płci, wieku, ogólnego stylu życia – nie wszystko da się przeskoczyć i trzeba to zaakceptować np. wiele osób musi pracować więcej, niż 8 godzin na dzień – stanu zdrowia, wielkości nadwagi itd. Nic tu nie może się opierać na stwierdzeniu: wszystko będzie dobrze.

Dobry trener nie oszukuje też ludzi, którzy zwracają się do niego po pomoc. Mówi jasno: wysiłek jest potrzebny, Bez niego nie da się wiele osiągnąć – właściwie to nic. Dieta jest istotna i sama z siebie zawsze coś daje, ale to tylko część naszych działań mających na celu wprowadzenie zmian w nasz wygląd. Gdzie wiec szukać tej pomocy dla siebie, jeśli nie da się regularnie chodzić na siłownię?

Jest taka osoba w sieci, na którą warto zwrócić uwagę. To trenerka personalna naomitamper.pl. Posiada ona profesjonalną stronę internetową. Osoba ta przedstawia tutaj materiały poświęcone odchudzaniu i zdrowemu stylowi życia. Sama przeszła drogę do zdrowej, szczupłej sylwetki, więc wie, o czym pisze. Można jej więc zaufać, bo naprawdę wie, o czym pisze. chwalebne jest to, że taka osoba chce się dzielić swoją wiedzą i praktyką z innymi, a nie zatrzymuje tej całej wiedzy dla siebie. Pokazuje, że dieta na odchudzanie może być urozmaicona i smaczna, że można też dobrze i efektywnie ćwiczyć w domu. Nie dotyczy to przecież tylko czasu, kiedy niemal wszyscy mamy ograniczenia co do wychodzenia. Życie wielu z nas przebiega tak, że mamy ograniczone możliwości wychodzenia i spędzania czasu na aktywności fizycznej poza domem.

Wiele osób pracuje codziennie przez wiele godzin i nie jest w stanie tego zmienić. Jak mają sobie poradzić? Dzięki tej trenerce dowiedzą się, od czego zacząć i jak dalej żyć, aby jednak dać sobie szansę na pozytywną zmianę. Chcemy być przede wszystkim zdrowi. A jeśli zdrowiu będzie towarzyszyć fajna sylwetka, to tym lepiej, prawda? Trzeba tylko zmienić sposób myślenia i trochę styl życia oraz dietę – już na zawsze. Mówi się, że przyzwyczajenie jest druga naturą. Dzięki dobremu trenerowi personalnemu można dokonać poważnych zmian w swoim życiu i przyzwyczaić się do nich. A to już pierwszy, poważny krok do lepszej przyszłości. Musimy tez pamiętać, że nie chodzi tylko o wygląd i estetykę, ale w pierwszej kolejności o zdrowie. Dieta i ruch mogą pomóc nam w walce z wieloma przypadłościami. Każdy dietetyk powie, że właściwa dieta to podstawa w każdej chorobie. Cierpliwość, wytrwałość i gotowość na zmiany – to podstawa, jeśli chcemy się zmienić na lepsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ