Instruktor fitness – praca na etacie czy własna działalność gospodarcza? Gdzie szukać pracy jako instruktor fitness?

0
1182
fitness

Pracy należy szukać wszędzie tam, gdzie odbywają się zajęcia fitness. Będą to przede wszystkim salony i studia fitnessu, siłownię, kluby sportowe czy salony odnowy. Usługi finansowe znaleźć można znaleźć w wielu miejscach w każdym większym mieście. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/gdzie-mozesz-szukac-zatrudnienia-jako-instruktor-fitness/

Realia na rynku pracy i jako instruktor fitnessu

Takie kluby otwierane są w centrach handlowych, w pobliżu kin czy w skupiskach rozrywkowych. Otwierane są one również w ramach dodatkowych usług hoteli czy ośrodków wypoczynkowych. O zatrudnienie możemy starać się również w niektórych szkołach średnich, w uczelniach czy w placówkach turystycznych. Wiele firm współpracuje również z korporacjami oferującymi swoim pracownikom tego typu usługi. Tam również możesz szukać zatrudnienia jako instruktor fitnessu.

Próg wejścia do zawodu instruktora nie jest szczególnie wysoko zawieszony, jednak pojawia się spora konkurencja w tej dziedzinie. Jest to oczywiście utrudnienie dla pojedynczej osoby w znalezieniu pracy. Pocieszające jest to, że to ty sam masz wpływ na to, aby zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy. Możesz wówczas zrobić to wyłącznie przez podnoszenie własnych kwalifikacji. Większość chętnych do pracy jako instruktor zna jedynie podstawy swojej pracy. Problemem może być jednak podejście do konkursów rozwijających umiejętności z przyczyn finansowych. Cena kursu wynosi nawet 2000 zł za jednorazowy udział. Doświadczenie jednak może wpłynąć korzystnie na nasze późniejsze zatrudnienie. Warto więc czasami wydać więcej, ponieważ może to zaowocować w naszą przyszłość. Będzie to przydatne Zwłaszcza, jeżeli chcemy otworzyć własną działalność gospodarczą.

Własne studio fitness – praca na własny rachunek

Do założenia własnej firmy nie potrzebujemy żadnych uprawnień, ani kwalifikacji zawodowych. Praca instruktora jest niejako naszą pasją, a własna firma jest to ukoronowanie swojej działalności. Jest to jednak niemałe wyzwanie, jednak jest ona niezwykle lukratywne i satysfakcjonujący. Nie da się jednak dodać, że jest to opcja bardzo kosztowna. Musimy bowiem wynajmować lokal, który jest atrakcyjnie położony, a także spełnia wszystkie normy sanitarne. Powinien mieć oddzielne pomieszczenie na szatnie oraz poczekalni. Do tego Studio należy zaopatrzyć w potrzebny sprzęt. Koszt jego zakupu wiąże się już nie kwotami opiewającymi na kilkadziesiąt tysięcy. 

Zobacz też: http://www.fabrykafigury.pl/jakie-predyspozycje-zawodowe-powinna-miec-osoba-starajaca-sie-o-stanowisko-instruktora-fitnessu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ