Gumy i taśmy do ćwiczeń – trenuj jak profesjonalista!

0
1209

Chyba każdy z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, iż obecnie żyjemy w epoce w której szeroko rozumiana kultura masowa zwraca bardzo dużą uwagę na wygląd fizyczny. Taka tendencja widoczna jest już niemal wszędzie i w każdym zakątku naszego kraju. Wystarczy spojrzeć chociażby na wyrastające niczym grzyby po deszcze kluby fitness.Także i słynne boiska zwane powszechnie Orlikami przezywają swój rozkwit, mimo, iż przecież na samym początku tak różowo nie było. Boiska bowiem, których głównym celem było to, aby dać młodym adeptom sportowym możliwość do jeszcze lepszego rozwijania swoich talentów w pewnym momencie zaczęły świecić pustkami.

Gdy jednak spojrzymy współcześnie to wydaje się, że ten trend został już chyba na stałe zatrzymany. Obecnie właściwie o każdej porze zobaczymy tam mnóstwo dzieci, młodzieży i dorosłych, którzy rozwijając swoje zainteresowania dbają także o rozwój fizyczny. Przy tego typu działaniach warto wspomóc się dodatkowymi sprzętami, które pomogą nam w poprawie naszych atrybutów fizycznych. Do tego typu rzeczy nalezą chociażby gumy treningowe czy też tak zwane taśmy treningowe do ćwiczeń. Takie rozwiązania stosowane były na samym początku wyłącznie przez profesjonalistów.

Częstokroć w takie sprzęty zaopatrywały się chociażby zawodowe klubu piłki nożnej. Koniunktura jednak zrobiła swoje i sprawiła, że nie tylko zwiększyła się dostępność takich produktów, lecz także znacząco zmalała ich cena. Teraz pozwolić sobie na nie może już właściwie każdy. Ciekawym elementem pomagającym w treningu jest również guma do ćwiczeń. Pozwala ona wydatnie zwiększyć siłę naszych mięśni, która jest niezbędna na przykład w osiąganiu dobrych rezultatów biegowych. Szczególne znaczenie wydaje się to mieć zwłaszcza w treningach czysto piłkarskich, gdzie jednym z najważniejszych elementów jest tak zwany „timing”.

W trenowaniu tej umiejętności pomagają nie tylko wspomniane wcześniej gumy treningowe czy też taśmy, lecz również stosowanie treningów interwałowych. Tego typu trening polega na naprzemiennym biegu z maksymalną intensywnością z odcinkami o mniejszej intensywności. Bardzo często stosowany jest także tak zwany szybki sprint na krótkim odcinku. Błyskawiczny zryw zawodnika pozwala mu bowiem później w trakcie meczu dotrzeć szybciej do piłki niż jego przeciwnik. Takie detale mają kluczowe znaczenie szczególnie mocno na wyższych klasach rozgrywkowych, gdzie często o zwycięstwie danej drużyny decydują szczegóły i niuanse, które wcześniej wypracowane były właśnie na treningach. Dlatego też, skoro profesjonaliści korzystają z takich rozwiązań warto, aby i amatorzy zaczęli je stosować.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ