Gryf prosty – jak odpowiednio wybrać niezbędne narzędzie do ćwiczeń

0
1443
Gryf prosty- jak odpowiednio wybrać niezbędne narzędzie do ćwiczeń

Urządzając domową siłownię musimy pamiętać aby nie zapomnieć o wyposażeniu jej w gryf prosty. Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ mając ten przyrząd do ćwiczeń jesteśmy wstanie wykonywać masę przeróżnych ćwiczeń na różnorakie części ciała. Gryf prosty jest to jedne z najbardziej standardowych urządzeń na jakie możemy sobie pozwolić urządzając własną siłownię, który umożliwi nam naprawdę bogaty i urozmaicony trening.

Gama ćwiczeń jakie możemy na nim wykonywać jest bardzo duża. Dużym plusem jest fakt, że możemy sobie zmieniać obciążenie na gryfie (https://be-active.pl/pol_m_silownia_gryfy_proste-241.html), dzięki czemu możemy sobie pozwolić na wykonywanie serii na różne partie ciała. Przed zakupem musimy jednak zastanowić się jaki sprzęt jest nam tak naprawdę potrzebny. Chodzi tutaj głównie o trzy aspekty jakimi powinniśmy się kierować. Pierwszy z nich to wymiary naszego gryfu. Wiadomo, że do wykonywania ćwiczeń na klatkę piersiową lub nóg do wykonywania przysiadów potrzebujemy dłuższego gryfu niż do wykonywania serii na biceps.

Dlatego należy poszukać odpowiedniego rozmiaru, aby gryf spełniał swoją rolę przy wszystkich ćwiczeniach. Ewentualnie można się zaopatrzyć w dwa gryfy proste o różnych rozmiarach, aby do każdego z ćwiczeń mieć odpowiednie narzędzie. Przy wymiarach warto też kierować się wielkością naszego miejsca treningowego, aby móc spokojnie i swobodnie wykonywać ćwiczenia. Kolejnym aspektem jest tworzywo z jakiego będzie wykonany nasz gryf prosty. Warto zadbać o to aby stal, jaka została poświęcona na wytopienie naszego gryfu była odpowiedniej jakości. Nie chcemy, chyba dopuścić aby nasz gryf wyginał się pod ciężarami.

Dobry materiał sprawi również, że nasz gryf prosty będzie odporny na korozję oraz rdzewienie, co będzie skutkować odpowiednio długą żywotnością naszego narzędzia, które będzie mogło posłużyć nam przez długi czas. Ostatnim elementem układanki jakim jest wybór odpowiedniego gryfu jest cena. Jest ona w dużej mierze zależna od właśnie długości oraz jakości wykonania. Jednak warto wydać na gryf odpowiednią ilość pieniędzy, aby służył nam jak najdłużej i jak najefektywniej.

Trening jaki możemy wykonać przy pomocy naszego gryfu to między innymi trening klatki piersiowej, nóg, ramion oraz barków.

Krótszy gryf przyda nam się głownie przy wykonywaniu ćwiczeń na ramiona. Posiadając jednak dłuższy gryf prosty możemy ćwiczyć bez żadnych problemów wszystkie pozostałe z wymienionych części ciała. Przy nabraniu wprawy nawet trening ramion może być skuteczny na dłuższym gryfie. Dlatego warto zainwestować w ten sprzęt do ćwiczeń w naszej siłowni.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ