gimnastyka – sposób na utrzymanie kondycji

0
762
gimnastyka
fot. pixabay.com

Nie od dziś wiadomo, że nasze zdrowie a także dobre samopoczucie zależą w główniej mierze od tego,  jak sami dbamy o nasze ciało. Jest to szczególnie widoczne kiedy nadciąga sezon jesienno-zimowy i stopniowo zaczynamy tracić ochotę na większą aktywność fizyczną  w terenie. Sezon letni w naturalny sposób zachęcał nas do ruchu i intensywnych aktywności, chociażby związanych z biegiem, spacerami, jazdą na rowerze i wieloma innymi wyzwaniami  jakie podejmujemy chętne na wakacjach ale również poza urlopem.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/gimnastyka-na-zdrowie/

Co więc robić, aby nie stracić formy i nie być uzależnionym od warunków atmosferycznych. Idealnym rozwiązaniem będą dla nas różnego typu ćwiczenia gimnastyczne. Obecnie możemy przebierać praktycznie bez ograniczeń w ofercie siłowni i wszelkiego rodzaju zajęciach fitness. Możemy samodzielnie planować trening, koncentrować się tylko na wybranych partiach mięśni.

Gimnastyka – trening bez wychodzenia z domu

Możemy również w dobie chorób i ograniczeń związanych z pandemią skorzystać z porad trenera on-line. W Internecie znajdziemy olbrzymią ofertę filmów, programów i porad odnośnie ćwiczeń gimnastycznych.

Ważne jest to, aby przed rozpoczęciem takiego treningu, określić właściwie swoje potrzeby w oparciu o aktualny stan zdrowia. Nie dla każdego bowiem najlepszym rozwiązaniem będzie bardzo wyczerpujący trening wysiłkowy. Trening taki polega  na intensywnych ćwiczeniach fizycznych oraz nasilonej pracy w jaką zaangażowane są praktycznie wszystkie partie mięśni. Na zacięciach cross fit, będziemy czuć ból i silne zmęczenie – ale to znaczy , że  nasze ćwiczenia przyniosły efekty.

Jak wybrać dla siebie odpowiednie ćwiczenia

Jeżeli taka forma aktywności fizycznych jest dla nas zbyt trudna, proponujemy wersję bezpieczną, czyli aerobik. Same ćwiczenia, mimo, że nie  będą nas kosztować tyle wysiłku to jednak spowodują, że nasz organizm będzie o wiele lepiej dotleniony a nasze mięśnie będą rozruszane. Odnośnie samego aerobiku mamy do wyboru kilka opcji, w zależności od upodobań. Możemy wybrać wersję najbardziej popularną polegającą na ćwiczeniach indywidualnych lub grupowych, prowadzonych z osobą prowadzącą, najczęściej w rytm muzyki. Możemy również wybrać opcję aerobiku w wodzie, połączonego z pływaniem na basenie. 

Jak widać mamy sporo opcji do wyboru, prawda jest taka, że każda forma ćwiczeń gimnastycznych będzie miała pozytywny wpływ na nasz organizm.

Przeczytaj też: http://super-fit.pl/zdrowa-dieta-na-wiosne/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ