Dlaczego warto skorzystać z usług trenera personalnego?

0
1813
Dlaczego warto skorzystać z usług trenera personalnego?

Moda na życie fit ogarnia coraz więcej osób, młodszych i starszych. Nic w tym dziwnego – przecież portale codziennie bombardują nas wysportowanymi sylwetkami gwiazd i trenerów, którzy motywują do działania. Każdy chce wyglądać świetnie i czuć się dobrze w swojej skórze. Podjęcie wyzwania bycia fit to trudna sprawa, która często kończy się po tygodniach udręk i żelaznej diety. Wiele osób podejmuje się samodzielnego ustalania posiłków, liczenia kalorii, wybierania odpowiednich ćwiczeń, dozowania wysiłku. Są jednak tacy, którzy od początku do sprawy podchodzą profesjonalnie i decydują się na skorzystanie z fachowej pomocy.

W ciągu ostatnich lat zawód trenera personalnego urósł do rangi niemal guru fit. Miało na to wpływ pojawienie się trenerek i trenerów celebrytów, którzy nagrywają płyty dvd ze swoimi planami treningowymi i organizują grupowe treningi na stadionach i wielkich halach sportowych. Każdy trener personalny w Poznaniu przyzna jednak rację, że najważniejszy jest kontakt stały z osobą, która chce zmienić swoje życie i sylwetkę.

Wszyscy ci, którzy nie są konsekwentni w swoich wyborach i celach powinni skorzystać z usług trenera personalnego, dzięki temu zyskuje się naprawdę wiele:

  • plan treningów dostosowanych do aktualnej kondycji, trybu życia i potrzeb organizmu
  • zbilansowana dieta, która nie pozwala na głodzenie się i dostarcza potrzebnych składników odżywczych
  • konsultacje w trakcie każdego treningu
  • wsparcie psychiczne
  • wybór treningów i ćwiczeń zgodny z potrzebami

Treningi z trenerem personalnym to świetna opcja dla tych, którzy nie lubią grupowych ćwiczeń, a nie za bardzo mają pojęcie, co mogą robić na siłowni. Warto pamiętać także o tym, że trener personalny przy doborze treningów będzie brał pod uwagę nie tylko cel danej osoby, ale przede wszystkim jej aktualne możliwości. Często do trenerów zgłaszają się kobiety po ciąży czy też nawet jeszcze  wstanie błogosławionym, osoby z różnymi dolegliwościami, osoby w różnym wieku. Odpowiednie dopasowanie ćwiczeń do danej osoby to już połowa sukcesu. Poza tym, dzięki ciągłemu kontaktowi z trenerem personalnym zdecydowanie łatwiej jest dążyć do celu i raczej nie rezygnuje się po tygodniu tak jak w czasie samotnych zmagań.

Z opcji trenera personalnego często korzystają także osoby, które przygotowują się do różnych zawodów czy walczą z dużą otyłością. Dobry trener personalny w Poznaniu będzie potrafić dopasować ćwiczenia do wymagań organizmu i celu, który obrał sobie jego klient. Ćwiczenia pod okiem trenera znacznie zmniejszają ryzyko kontuzji, ponieważ jest się pod opieką osoby, która zwraca uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń.

Współpraca z trenerem personalnym może być długotrwała, ale i krótsza, oparta na:

  • kilku treningach,
  • ustaleniu odpowiedniej diety,
  • ewentualnych konsultacjach w trakcie drogi do bycia fit.

Usługę konsultacji personalnych oferuje w tym momencie każda siłownia i fitness klub – być może nie należy od do najtańszych, ale zdecydowanie jest też najbardziej skuteczna w walce o piękne ciało.

Pamiętaj!

Treningi personalne są dużo bardziej efektywne niż te w grupie – trener zawsze zwraca uwagę na technikę wykonywanych ćwiczeń dzięki temu osoba ćwicząca musi być maksymalnie skupiona na pracy mięśni i całego ciała.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ