Dlaczego warto kupować ubrania termoaktywne

0
1542
Dlaczego warto kupować ubrania termoaktywne

Profesjonalna odzież sportowa zapewnia komfrot w trakcie treningu. Szczególnie przydatna okazuje się w przypadku zimowych dyscyplin sportowych. Zwykłe, bawełniane ubrania nie sprawdzają się podczas intensywnej aktywności.

Odzież termoaktywna zdobyła ogromną popularność zarówno wśród profesjonalistów, jak i amatorów. Jedną z najbardziej znanych marek jest X-bionic, która zajmuje się produkcją ubrań sportowych używanych przez zawodowców na całym świecie. Warto zaznaczyć, że w projektowaniu odzieży biorą udział sportowcy, którzy najlepiej znają potrzeby osób uprawiających różne dyscypliny. Ubrania X-bionic diametralnie różnią się od zwykłej odzieży. Jakie cechy posiadają konkretnie?

Oddychanie

Zwykłe ubrania pochłaniają pot, który pojawia się na skórze w czasie wysiłku. Wilgoć dostaje się do wnętrza włókien i tam jest zatrzymywana. W efekcie tkanina staje się po prostu mokra. W takich warunkach nie trudno o zaziębienie, zwłaszcza w trakcie zimy. Ubrania termiczne X-bionic ( http://bionic-sklep.pl) są zbudowane z dwóch warstw materiału – wewnętrznej i zewnętrznej. Tkanina wewnętrzna ma gęsty splot i sprawnie zbiera wilgoć (kropelki dostają się pomiędzy włókna). Zewnętrzna ma siatkową strukturę i odciąga wilgoć od skóry odprowadzając pot na zewnątrz. Tego typu materiał pozwala również na sprawną termoregulację. Podobną budowę posiadają skarpetki X-socks, dzięki którym stopy pozostają suche o każdej porze roku – zarówno w czasie letnich upałów, jak i zimowych mrozów.

Izolacja cieplna

Dzięki wspomnianej wyżej termoregulacji odzież może być używana przez cały rok. W trakcie lata ubrania zapewniają bardzo dobrą wentylację skóry, co niweluje efekt sauny pod ubraniem i przyspiesza ochładzanie skóry. W zimie odzież zatrzymuje wytworzone przez ciało ciepło i tworzy cienką warstwę ciepłego powietrza przy skórze.

Funkcje dodatkowe

Odzież z najwyższej półki jest produkowana z materiałów zawierających jony srebra. Jony ograniczają rozwój bakterii, które znajdują się na naszej skórze. To właśnie bakterie odpowiadają za powstawanie nieprzyjemnego zapachu w czasie treningu. Antybakteryjne jony srebra znajdujące się we włóknach neutralizują zatem zapach potu.

Komfort

Odzież termiczna spełnia swoją rolę tylko wtedy, gdy ją właściwie dopasujemy. Ubrania muszą dobrze przylegać do ciała, aby tkanina mogła sprawnie odciągać wilgoć. Najlepiej wybierać rozmiary nieco mniejsze od tych, które nosimy na co dzień. Wszystkie elementy garderoby szyte są z elastycznych materiałów, które dodatkowo są przyjemne w dotyku i nie krępują ruchów. Warto zaznaczyć, że takie ubrania nie powodują otarć, ani odparzeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ