Depilator – czym kierować się przy jego wyborze?

0
557
Depilator

Chyba każda z nas wie, jaka klasyczna depilacja potrafi być drażniąca. Nie dość, że trzeba ją powtarzać po kilku dniach, to jeszcze czasami nie uzyskujemy zadowalających efektów. Producenci depilatorów, reklamując swoje produkty obiecują naprawdę bardzo wiele. Po jednej depilacji mamy mieć spokój na 4 tygodnie. Brzmi to bardzo kusząco, lecz jaka jest prawda? Faktem jest, że kobiety posiadające ciemniejsze włoski, zmuszone są co częstszej depilacji. Musimy mieć to na uwadze, gdy sugerujemy się wyborem danego urządzenia. W momencie depilacji również jedne włosy są wyrywane, inne natomiast są w tym momencie w fazie wzrostu. Dlatego też minimalne włoski na nogach są często wyczuwalne.

Tradycyjne metody jak plastry z woskiem, maszynki do golenia są skuteczne eliminowane przez innowacyjne produkty. Depilatory są właśnie tym produktem, który ma pomóc w walce z odrastającymi włoskami. Producenci zapewniają gładką skórę przez wiele tygodni. Na rynku jednak mamy bardzo wiele tego typu urządzeń. Jak wybrać ten jeden właściwy depilator?

Rodzaje depilatorów

Na samym początku przyjrzyjmy się, jakie są rodzaje depilatorów. Dopiero wtedy będziemy mogli wybrać ten, odpowiedni dla nas. W sprzedaży obecnie dostępne są depilatory klasyczne, laserowe i IPL. Czym się charakteryzują?

Depilatory klasyczne – najczęściej tego rodzaju urządzenia wyposażone są w mechanizm oparty na dyskach lub pęsetach. Te elementy są osadzone na głowicy, która obraca się podczas stosowania urządzenia. Dyski lub pęsety zamykają i otwierają się, co umożliwia chwytanie i wyrywanie włosów. Oba te rozwiązania wykazują podobne efekty, lecz przeznaczone są do różnych rodzajów włosków.

Depilatory laserowe – ich działanie oparte jest na wiązce światła o danej długości fali. Energia wytworzona przez urządzenie jest pochłaniana przez brodawkę, która odpowiedzialna jest za wzrost włosa. W efekcie ulega ona całkowitemu uszkodzeniu lub zniszczeniu.

Depilatory IPL – ostatnim przedstawicielem rodu tych urządzeń są depilatory IPL. Ten sprzęt wyposażony jest w lampę naświetlającą dany obszar skóry. Emitowane światło wytwarza fale o różnej długości, które wchłaniane są przez cebulki włosów. To powoduje ich uszkodzenie i powstrzymuje wzrost włosów. Takie rodzaje depilatorów znajdziesz na stronie: https://www.euro.com.pl/depilatory-ipl.bhtml.

Zasilanie depilatorów

Rodzaj zasilania to również ważna kwestią, którą należy poruszyć odpowiadając sobie na pytanie jaki depilator wybrać. Ma to wpływ na komfort użytkowania. Niektóre osoby wprost nie wyobrażają sobie używania urządzeń przewodowych.

Depilatory na akumulator – charakteryzują się niczym nieograniczoną pracą. Mamy tutaj do czynienia z baterią, która umożliwia pracę urządzenia przez określony okres. Z biegiem czasu jednak akumulator będzie coraz słabszy, a działanie depilatora coraz krótsze. Poza tym niektóre modele w zależności od stopnia naładowania depilatora pozwalają na różna pracę depilatora.

Depilatory sieciowe – czyli klasyczne rozwiązanie, które umożliwia korzystanie z urządzenia po podłączeniu go do gniazdka. Zaletą jest stała prędkość pracy, dużą wadą jednak ograniczona możliwość ruchów przez kabel.

Wszystkie te depilatory, znajdziesz tutaj: https://www.euro.com.pl/depilatory.bhtml.

Rodzaje głowicy depilatora

Kolejnym istotnym aspektem przy wyborze takiego urządzenia jest rodzaj głowicy. Na rynku dostępne są depilatory z pęsetami oraz depilatory dyskowe.

Depilator z pęsetami

Jeżeli posiadasz niewielkie i rzadkie włoski, to jest to rozwiązanie dla Ciebie. Pęset na głowicy jest zazwyczaj kilkadziesiąt i są umieszczone w znacznych odległościach od siebie, co raczej nie będzie dobrym wyborem przy gęstym owłosieniu.

Depilator dyskowy

Gęste włoski wymagają bardziej radykalnych kroków. Z pomocą przychodzi głowica wyposażona w dyski. Trzeba jednak uważać na materiał wykonania całej głowicy. W przypadku gdy będzie ona stworzona z metalu, możemy spotkać się z reakcjami alergicznymi organizmu i podrażnieniami. Dobrym wyborem więc jest zaopatrzenie się w depilator posiadający głowice ceramiczną lub pokrytą warstwą srebra. Są one najbardziej hipoalergiczne.

Regulacja prędkości – tak czy nie?

Kobiety zazwyczaj są bardzo silne i wytrzymałe. Jednak nie każda z nas ma ochotę bardzo cierpieć podczas depilacji. Ważne jest więc, aby urządzenie posiadało kontrole prędkości działania. Jest to też podstawa, jeżeli dopiero zaczynamy naszą przygodę z takim sprzętem. Dzięki tej funkcji możemy dopasować prędkość działania do swoich indywidualnych predyspozycji.
Pierwsze zabiegi mogą być wykonywane na niższych obrotach, natomiast z czasem, gdy nasza skóra się przyzwyczai możemy zwiększać intensywność.

Jaki depilator wybrać? Najważniejsze funkcje

Decydując się na zakup tego nowoczesnego urządzenia, warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które mogą być bardzo przydatne. Na początku możemy nie zwracać kompletnie na nie uwagi, z czasem jednak mogą okazać się bardzo pomocne. Spośród najciekawszych funkcji możemy wymienić:

Podświetlenie depilowanego obszaru – szczególnie ważne przy gorszych warunkach oświetleniowych, pozwala na uzyskanie dużej dokładności zabiegu.

Ruchoma głowica – można powiedzieć, że nie powinna być to funkcja, a wyposażenie standardowe. Niestety nie każdy producent stosuje takie rozwiązanie, a szkoda, ponieważ taka głowica pozwala dostosować się do wszystkich zakamarków naszego ciała.

Funkcja podnoszenia włosków – szczególnie pomocna, gdy mamy dużo włosków, które leżą równolegle do skóry.

Ogromny wybór tego typu sprzętu znajdziesz w sklepach RTV Euro AGD.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ