Czego potrzebujesz na siłownię?

0
2243
Czego potrzebujesz na siłownię?

Nowy rok to doskonały czas na rozpoczęcie treningu na siłowni, zapisanie się na fitness lub na innego rodzaju zajęcia sportowe. Motywacja może być dowolna: możemy chcieć schudnąć, wyrzeźbić sylwetkę, poprawić kondycję lub zwiększyć swoją siłę. Niezależnie od naszego celu, podstawą treningu jest motywacja, znalezienie miejsca, w którym będziemy ćwiczyć i skompletowanie sprzętu potrzebnego do ćwiczeń. Jeśli mamy zamiar ćwiczyć na siłowni, tym sprzętem będzie przede wszystkim obuwie i komplet odzieży na siłownię. Do tego przyda się nam również większy ręcznik i torba, w której możemy schować rzeczy na zmianę. A konkretnie jakie buty i jaką odzież na siłownie powinniśmy kupić? Czy zawsze powinny być to rzeczy markowe?

Obuwie na siłownię

Wybierając się na zajęcia sportowe, zwłaszcza na siłownię lub zajęcia fitness, potrzebować będziemy dodatkowej pary butów na zmianę. Nie ma jasno sprecyzowanych reguł, co do tego typu obuwia. Chodzi tu przede wszystkim o to, aby takie obuwie było wygodne, gwarantowało dużą stabilność podczas wykonywania rożnego rodzaju ćwiczeń, było trwałe i dopasowane do kształtu i rozmiaru naszych stóp. Najlepiej zdecydować się na jakiś rodzaj obuwia sportowego. Nie musi być to od razu specjalistyczne obuwie za kilkaset złotych. Dobrze jednak zdecydować się na zakup obuwia markowego. Takie obuwie gwarantuje dobre trzymanie stopy, jest obuwiem trwałym i odpowiednio wyprofilowanym, co wpływa na zwiększenie wygody podczas treningu.

Odzież na siłownię

Z odzieżą na siłownię jest podobnie jak z obuwiem. Taka odzież również nie musi być markowa i kosmicznie droga. Warto jednak sięgać po rzeczy rzeczywiście stworzone z myślą o treningu sportowym. Specjalistyczna odzież na siłownie zapobiega nadmiernemu poceniu się, jest bardziej trwała, bardziej odporna na rozciąganie czy przetarcia. Do tego odzież sportowa bardzo szybko schnie, dzięki czemu nie musisz prać jej po każdym treningu. Zwykle wystarczy ją po prostu przewietrzyć i dobrze wysuszyć.

Jeśli dysponujesz większymi środkami i chcesz zainwestować w bardziej profesjonalną odzież na siłownie, zastanów się nad kupnem odzieży termoaktywnej. Tego typu rzeczy sprawdzą się podczas ćwiczeń na siłowni, jak i podczas treningu pod chmurką. Dzięki specjalnym rodzajom tkanin, z jakich je wykonano, rzeczy tego typu chronią sportowca przed gwałtownym wychłodzeniem oraz przed przegrzaniem organizmu. Z jednej strony odprowadzają wilgoć z powierzchni ciała na zewnątrz tkaniny, a z drugiej strony chronią ciało przed podmuchami wiatru czy ostrym słońcem, gdy ćwiczymy na zewnątrz pomieszczeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ