Ciśnieniomierz naramienny, a może nadgarskowy? Doradzamy co wybrać!

0
1309

Z powodu pogarszającego się stanu zdrowia planujesz w najbliższym czasie zaopatrzyć się w ciśnieniomierz, ale nie wiesz czym należy się sugerować przy podjęciu decyzji o zakupie? 

Ciśnieniomierz nadgarstkowy czy ciśnieniomierz naramienny?

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje ciśnieniomierzy: nadgarstkowy, ręczny (z pompką) oraz naramienny. Oczywiście zdecydowanie największą precyzją charakteryzują się ciśnieniomierze ręczne, jednak pacjent bez pomocy lekarza nie będzie wstanie zmierzyć ciśnienia w prawidłowy sposób, dlatego w domowych warunkach znacznie lepiej sprawdzi się ciśnieniomierz nadgarstkowy albo ciśnieniomierz naramienny. 

Ciśnieniomierz naramienny jest bardziej dokładny od ciśnieniomierza nadgarstkowego. Z kolei ciśnieniomierz nadgarstkowy ma mniejsze rozmiary, przez co zdecydowanie więcej osób zabiera go ze sobą w podróż. Osoby z nadwagą lub szerokimi ramionami również wybierają ciśnieniomierz nadgarstkowy, ponieważ mogą mieć kłopoty z założeniem ciśnieniomierza naramiennego. Na wybór ciśnieniomierza nadgarstkowego można się zdecydować również w przypadku, gdy nie są potrzebne bardzo dokładne wyniki pomiarów. 

Ciśnieniomierz Microlife

Ciśnieniomierz Microlife to ciśnieniomierz automatyczny naramienny, jest on wyposażony w mankiet o rozmiarze 22-42 cm, który pasuje dla zdecydowanej większości osób dorosłych. Można oczywiście podjąć decyzję o zakupie osobnego mankietu dla dzieci w rozmiarze 17-22 cm. Ciśnieniomierz Microlife przeznaczony jest dla osób poszukujących przenośnego, a także kompaktowego urządzenia służącego do pomiaru ciśnienia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które bardzo często podróżują, ponieważ zajmuje mało miejsca. Osobom, które dokonują codziennie pomiarów rekomendowany jest także zakup zasilacza. Warto podkreślić, że produkt wyposażono w technologię Gentle +, której zadaniem jest kontrola ciśnienia w mankiecie w trakcie dokonywania pomiaru. Urządzenie ponadto sygnalizuje użytkownikowi, gdy mankiet założony jest w niewłaściwy sposób.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ