Być eko czy nie być eko?

0
760

Bycie eko jest dziś modne. W sumie nie mamy innego wyjścia – jeśli nie zaczniemy żyć w zgodzie z naturą, marny może być los nasz i naszych dzieci. Trzeba spojrzeć globalnie, a nie tylko na czubek własnego nosa: ja moje, dla mnie, o mnie.

Po mnie choćby potop – to słabe podejście, biorąc pod uwagę to, co obecnie dzieje się z naszym klimatem. Może być tak, że poważne zmiany zaczną się już za chwilę, ba! one już się zaczęły, tylko jeszcze nie do końca to do nas dociera.

Warto więc zacząć od najprostszych zmian. Wszak nie od razu Kraków zbudowano, jak mówi stare przysłowie. Całkowita rezygnacja z jednorazowych opakowań nie jest łatwa – dziś niemal wszystko jest pakowane w plastik. Aby z niego zrezygnować, naprawdę konieczne jest totalne przestawienie swojego myślenia, a zakupy stają się – przynajmniej na początku – niezłym poligonem badawczym i rajdem z przeszkodami w poszukiwaniu nieplastikowych opakowań.

Torebki ekologiczne to jedna z najłatwiejszych opcji wdrożenia się w ekozakupy – tak na początek. Zamiast sterty foliowych reklamówek, wystarczy zaopatrzyć się w torby eko – kilka, żeby mieć na zmianę. Zawsze w torebce warto mieć takową torbę, aby nigdy nie zaskoczyły nas niespodziewane zakupy. Po jakimś czasie konieczność zakupienia plastikowej reklamówki zacznie wzbudzać w nas wstyd i poczucie winy – to serio są dobre objawy! Wszystko zaczyna się od zmiany nawyków. Pierwszy krok może być trudny, ale potem wszystko staje się łatwiejsze.

Eko torby na zakupy mogą być świetną okazją wyrażenia siebie. Nadruki, proponowane przez różne sklepy, są tak fantastyczne, że każdy może dopasować je do swoich oczekiwań, hobby czy innych aspektów swojego życia.

Bycie eko staje się coraz popularniejsze. Zaczniesz od torby eko, a skończysz jako zwolenniczka zero waste – to naprawdę super sprawa! Ograniczenie generowanych przez jednostkę odpadów może wydawać się nic nieznaczącą kroplą w morzu, ale nie od parady mówi się, że kropla drąży skałę!

Zaczynamy od małych rzeczy, torebki ekologiczne wydają się takie banalne, ale to jest coś, od czego może zacząć się Wielka Zmiana!

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ