Błędy uniemożliwiające schudnięcie

0
1864
schudnac

Czasem zdarza się tak, że mimo wysiłków, aktywności fizycznej i restrykcyjnej diety nie udaje się schudnąć. Trzeba wówczas zastanowić się, czy nie popełnia się błędów, które mogą uniemożliwiać tracenie zbędnych kilogramów. Jest to bardzo ważne, ponieważ jeśli nie wprowadzi się koniecznych zmian, efektów nie zobaczy się nadal, mimo wszelkich wysiłków.

Realne cele

Wiele osób, zwłaszcza takich, które mają do zrzucenia sporo kilogramów, rozpoczynając odchudzanie od razu zakłada wielkie cele – chce szybko i dużo schudnąć. Rzadko to się jednak udaje, a wahania wagi oraz rozpoczynanie i przerywanie odchudzania nie jest dobre ani dla organizmu, ani dla wagi, ani także dla psychiki, ponieważ spada motywacja. Lepiej więc założyć, że schudnie się mniej kilogramów w dłuższy czasie, tym bardziej, że jest to lepsze dla zdrowia i można uniknąć efektu jo-jo

Zatrucie toksynami

Toksyny często uniemożliwiają chudnięcie, ponieważ obciążają organizm i sprawiają, że funkcjonuje on gorzej pod wieloma względami. Dlatego między innymi zaleca się, by podczas odchudzania dużo pić, najlepiej 1,5-2 litry niegazowanej wody mineralnej dziennie. W pozbyciu się toksyn mogą też specjalnie do tego celu przeznaczone produkty, na przykład plastry detox, które nakleja się na stopy.

Ważna aktywność fizyczna

Choć podczas odchudzania najważniejsza jest dieta, odpowiednia aktywność fizyczna jest bardzo ważna i może znacząco wspomóc odchudzanie. Bez tego można chudnąć, ale nadmiar skóry powoduje, że nie widać efektów, a także wygląda to bardzo nieestetycznie. Warto pamiętać, by uprawiać sport regularnie albo przynajmniej starać się jak najwięcej ruszać na co dzień.

Produkty wspomagające

Osoby, które chcą dużo schudnąć, muszą zadbać o wchłanianie się nadmiaru skóry, ponieważ jeśli nie będzie ona wchłaniać się w miarę tracenia na wadze, efekt będzie słabo widoczny, a zwiotczałej skóry później będzie trudniej się pozbyć. Warto stosować balsamy wyszczuplające oraz wszelkie produkty ujędrniające, na przykład olejki z zielonej herbaty czy migdałów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ