Usuwanie blizn i zmarszczek laserem frakcyjnym

0
1638

Blizny dotyczą większości z nas. Kształtują się po powierzchniowych zranieniach i wygasają bez pozostawienia po sobie pozostałości. Zmarszczki są efektem starzenia dzięki nowym technologiom można skutecznie walczyć.

W przedmowie warto omówić wnikliwie z jakimi rodzajami blizn mamy do czynienia. Ze względu na ich charakter wyróżniamy trzy rodzaje. Pierwszym z nich są blizny przerostowe, oznaczane inaczej hipertroficznymi. Ich powstanie przeważnie uwarunkowane jest rozciągniętym w czasie się przebiegiem gojenia oznacza to w wyniku infekcji. Blizny tego typu są czerwone, pogrubiałe, wyrastają ponad poziom skóry, jednak utrzymujące się w obrębie rany. Wraz z upływem czasu może dojść do ich sukcesywnego zanikania. Drugim rodzajem blizn są keloidy, inaczej bliznowce. Są to zmiany przypominające guzy, które stworzone są z tkanki łącznej włóknistej. W odmienności do blizn przerostowych, przytoczonych powyżej, rozwijają się poza obręby rany naturalnej. Bardzo zasadniczą cechą tego rodzaju blizn jest fakt, iż nie ulegają pechowo samoistnej regresji wraz z przemijającym czasem. Keloidy przeważnie mają nierówny kształty oraz czerwoną lub fioletową barwę. Ich tworzenie związane jest z indywidualnymi uwarunkowaniami do zbyt dużego produkowania włókien tkanki łącznej. Ostatnim rodzajem blizn są blizny atroficzne, oznaczane zanikowymi. Wskazane blizny odznaczają się z reguły okrągłym kształtem. Ponieważ, że leżą poniżej poziomu skóry, formą przypominają miejscowe zagłębienie. Powstają z reguły w wyniku przebiegu trądziku lub przebytej ospy wietrznej. Do grona blizn zanikowych zaliczane są również rozstępy.

Tworzenie się blizn jest naturalnym przebiegiem gojenia się ciała po rozmaitego rodzaju urazach przerywających ciągłość skóry. Uszkodzona skóra zamieniana jest tkanką łączną, a przedstawione gojenie się rany przebiega na przestrzeni 4 etapów. Faza 1 jest etapem zapalnym, który ma początek w chwili gojenia. W okresie czasu od 24-48 godzin dochodzi do przekrwienia, a naczynia włosowate stają się bardziej przepuszczalne. Rana zostaje wypełniona skrzepem krwi, który jest odpowiednim opatrunkiem i chroni ranę przed odwodnieniem i drobnoustrojami chorobotwórczymi. Rezultatem fazy zapalnej jest ograniczona faza zapalna. W tym etapie rana oczyszcza się. Do rany zaczynają penetrować naczynia krwionośne, trwa to z grubsza siedmiu dni. W trzeciej fazie zaczyna się czas gojenia. Wytwarzany kolagen pełni rolę podtrzymywania powstającej blizny. Zachodzi trwałość pośród ilością produkowanego kolagenu, a tym, który ulega rozkładowi i usunięciu. Bardzo ważne jest by pamiętać o okresowym oczyszczaniu rany i dezynfekcji, albowiem procedury te zaniżają zagrożenie pozostawania blizn. Końcową fazą w gojeniu się blizn jest okres przebudowy. Jest to przewlekły etap, który potrafi trwać od kilku miesięcy, nawet do kilku lat.

Na ostateczny wygląd blizny ma wpływ mnóstwo okoliczności. Bardzo istotne są rodzaje urazu, oznacza to rozróżnienie czy powstały przez zranienia, oparzenia, lub cięcia chirurgicznego. Na ostateczny rodzaj blizny ma wpływ dodatkowo fakt w jakim polu na ciele się znajduje oraz indywidualne cechy organizmu, do których zaliczamy tendencja do bliznowacenia. wszystkie blizny w okresie swojej świeżości odznaczają się różowym kolorem, przy tym wraz z upływem czasu bieleją i przybierają perłową barwę. nigdy niestety nie powracają do prawdziwego koloru skóry. spowodowane jest to nieobecnością pigmentu w tkankach blizny. Poza tym blizny skórne pozbawione są wszelkich przydatków skórnych jakimi są włosy, gruczoły łojowe oraz mieszki włosowe.

Musimy pamiętać o tym, że najistotniejszy zachowanie się blizny zależy w dużym stopniu od naszej staranności w jej pielęgnacji. poza stosowania kremów i maści niewskazane jest zrywanie strupków, które powstają w czasie trwania gojenia się rany. Strupki w czasie trwania gojenia same odrywają się, a ich zrywanie może doprowadzić do niechcianej infekcji oraz rozszeżenia się blizny. Po operacjach w obszarze brzucha lub cesarskim cięciu trzeba dbać o utrzymanie wagi. Zawyżony podniesienie tkanki tłuszczowej spowoduje rozciągnięcie skóry, a wraz z tym blizny, która będzie większa, jeśli rana jest usytuowana na obszarach zagrożonych zwiększonym naprężeniem (np. na kolanie, łokciu) należy zmniejszyć zginanie łokcia lub kolana aby nie doprowadzać do uszkodzenia się blizny. Przez co najmniej rok blizna musi być chroniona przed promieniami słonecznymi. niedostatek zabezpieczenia kremami z filtrem lub osłaniania blizny odzieżą może doprowadzić do przerostów, towarzyszyć może ostre swędzenie, ból i pieczenie. Blizna wyjmowana na promieniowanie słoneczne może podobno stać się dużo ciemniejsza co na złość ją wyróżni.

Blizny jako krańcowy proces gojenia się ran potrafią przysporzyć się do odczuwania dyskomfortu nie tylko fizycznego ale także psychicznego. często oferowane są procedury plastyczne i chirurgiczne w celu usunięcia blizn. Są za to bolesne i inwazyjne. Niosą za sobą zagrożenie powikłań, poza tym nie są koniecznością i ostatecznym wyjściem na pozbycie się tych niegustownych zmian.

Lublinie usuwanie zmarszczek i blizn  za pomocą lasera Emerge TM oferuje kosmetyczka Laser Look, ul. Głęboka 10/36, 20-612 Lublin, tel. 730-082-90. Laser Emerge TM wywodzi się z grupy laserów frakcyjnych. przystosowany jest do zabiegów redukujących zmarszczki, a także wszelkich zmian skórnych spowodowanych przebiegiem starzenia. redukuje rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, nierówności tekstury skóry, powierzchniowe zmiany pigmentowe, rozstępy oraz przede wszystkim pomaga usuwać blizny. Przez niego możliwe jest pozbycie się nieestetycznych blizn bez potrzeby wizyty u chirurga. uważa się go więc za perfekcyjną alternatywę dla najróżniejszych sposobów przezwyciężania zmiany skórne. Zaczerwieniona skóra i opuchlizna w punkcie zabiegu spowalnia się do zera w ciągu od 24 do 48 godzin. Mimo to nie jest potrzebna rezygnacja z standardowych obowiązków i aktywności. mimo to laser na blizny Emerge TM jest w zupełności bezpieczny dla organizmu człowieka i nie czyni niepożądanych problemów. Wytwarza wiązki laserowe, które nie obejmują całej powierzchni tkanki poddawanej zabiegów, a jedynie pewną jej część w kształcie punktów. Jego kompletność i uniwersalność umożliwia ujędrnienie i napięcie skóry, wskutek odbudowę oraz produkcję przez fibroblasty nowych włókien kolagenowych i elastynowych. należy zaakcentować, że laser ten jest przeznaczony do zabiegów, które nie wymagają okresu rekonwalescencji, ewentualny jej okres jest bardzo krótki. Jest to jedno z niezwykle sprawdzonych rozwiązań dzięki czemu możliwa jest walka z bliznami różnego pochodzenia. Ilość zabiegów koniecznych do zlikwidowania niechcianej blizny jest zależna od jej rozmiaru. Pierwsze owoce zabiegu można uchwycić już następnego dnia, a pełne owoce zabiegu otrzymuje się nawet po 3 miesiącach, po czasie gdy skóra zostanie przebudowana i zagojona.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ