Mówi się, że kobiety po 30 roku zbycia są najbardziej atrakcyjne i pociągające. Takie kobiety są świadome swojej wartości i swojego ciała, mają ustabilizowaną sytuację zawodową, przebojowe. Niestety, poza niewątpliwymi zaletami tego wieku, organizm po 30stce nie działa już tak samo sprawnie, jak u dwudziestokilkulatki. 30 lat to już nawet nie to samo, co 29 lat. Co możemy zrobić, żeby dalej czuć się pięknie i wyglądać młodo? Mieć zgrabne ciało i samopoczucie pełnej wigoru dwudziestokilkulatki, ale zachować świadomość i wewnętrzna dojrzałość silnej kobiety po trzydziestce? To jest możliwe! Spytacie, jak? Zwróć uwagę na najczęściej popełniane przez kobiety błędy i wyeliminuj je ze swojego życia jak najszybciej.
Brak odpowiedniej ilości snu.
Po trzydziestce nasz organizm potrzebuje więcej czasu na regenerację. Zajmie nam więc aż do trzech ośmiogodzinnych przespanych nocy, aby dojść do siebie po jednej nieprzespanej imprezie. Przemyśl więc sprawę jeśli następnym razem będziesz chciała wyjść gdzieś na całą noc.
Brak aktywności fizycznej
Z wiekiem niestety spowalnia nasz metabolizm. Wtedy do akcji wkracza progesteron, który jest odpowiedzialny, między innymi czynnikami za tempo przemiany materii, który niestety jest już wydzielany w mniejszej ilości. Zmniejszona aktywność fizyczna wpływa na szybkość przemiany materii już nie tylko podczas wykonywania ćwiczeń, ale również już po ich zakończeniu i w stanie spoczynku. Już najmniejsza ilość aktywności fizycznej i minimalnego wysiłku przyspieszy wewnętrzną machinę przemiany materii. Po dniu pracy przy komputerze wybierz się więc na zasłużony spacer do parku, a zamiast windy na 3 piętro, wybierz schody.
Zła dieta
Najważniejsza zasada zdrowia głosi: „Bez śniadania ani rusz”. Gdy rano wychodzisz z domu bez pierwszego posiłku, organizm zamiast spalać poranne kalorie, odkłada i magazynuje tłuszcz, a metabolizm jeszcze spowalnia prawie do zera. Nie łap też śniadania w biegu, nie jedz czegokolwiek co wpadnie ci w ręce ponieważ nie jest to zdrowe. Zwróć przede wszystkim uwagę na to, aby posiłki które spożywasz były pełnowartościowe i regularne. Co się stanie w organizmie, jeśli nie dostarczymy mu odpowiedniej ilości energii? Będzie magazynował tłuszcz w obawie o kryzys energetyczny!
Zła pielęgnacja
Z każdym dniem życia po 30 w skórze zmniejsza się produkcja kolagenu i elastyny. Przez to nasza skóra stopniowo traci jędrność, szybciej wiotczeje i się wysusza, oraz powstają pierwsze zmarszczki. Aby spowolnić upływ czasu, należy zastosować kosmetyki, przeznaczone dla tej grupy wiekowej kobiet. Zaopatrz się więc w kremy nawilżające i uelastyczniające skórę, zarówno na dzień i na noc. To pora, aby zacząć stosować krem pod oczy. Skóra wokół nich jest bardzo cienka i wrażliwa, w związku z tym na niej najszybciej widoczne są pierwsze oznaki starzenia i tak zwane kurze łapki. Nie zapomnij również o pielęgnacji szyi, która często jest traktowana po macoszemu. Obwisła skóra bardzo zdradza nasz wiek.
Nadużywanie alkoholu
Nadmiar alkoholu nie tylko niekorzystnie wpływa na funkcjonowanie wątroby i trzustki. Mocny, wysokoprocentowy alkohol osłabia również ściany naczynek krwionośnych. A skoro nasz metabolizm w tym czasie zwalnia, oznacza to fakt, że wolniej jest również metabolizowany alkohol. Przez ten fakt zdecydowanie dłużej dochodzimy do siebie po imprezowej nocy. Nie wyglądamy wtedy już tak świeżo i promiennie, jak po całonocnych imprezach na studiach. Może więc warto odmówić wypicia ostatniego kieliszka wina, aby nie obudzić się następnego dnia z bolącą głową i podpuchniętymi oczami?
Palenie papierosów
Wszyscy przecież wiedzą o szkodliwym działaniu palenia papierosów. Pamiętajcie, że wasza skóra szybciej się przez to zestarzeje, a zmarszczki palacza nie bez kozery noszą taką właśnie nazwę. Jeśli więc palisz od wielu lat i sądzisz, że nie jesteś w stanie zrezygnować z nałogu, spróbuj chociaż ograniczyć palenie, lub wybierz takie o mniejszej zawartości nikotyny i substancji smoilstych.
Brak aktualnego „przeglądu”
Brzmi to komicznie, jak coroczne podbijanie ważności dowodu rejestracyjnego u mechanika. Jednak po części dokładnie tym jest. Nasz organizm jest maszyną, która składa się z wielu skomplikowanych elementów, które aby wszystko działały w najlepszym porządku jak naoliwione, musimy regularnie sprawdzać, czy wszystko jest dobrze. Wybierz się do lekarza rodzinnego po skierowani na „przegląd” nawet jeśli nic ci nie dolega. Wiele chorób przebiega bezobjawowo. Jeśli nasz organizm działa prawidłowo, ma to również wpływ na nasze samopoczucie. Lepiej jest zapobiegać niż leczyć.
To tylko 7 krótkich punktów, a mogą tyle zmienić wprowadzone odpowiednio w życie. Jeśli 7 to jednak na początek za dużo, spróbuj wyeliminować co najmniej 4 z najczęściej popełnianych błędów. Wyjdzie CI to na dobrze, aby żyć pięknie i zdrowo.