Badania dla osób starających się o prawo jazdy

0
1251

Uzyskanie prawa jazdy nie jest specjalnie trudne – wymaga jedynie przejścia uregulowanych prawnie kroków. Jednym z wymogów stawianym przed kandydatami na kierowców jest odbycie badań lekarskich, które przeprowadzają wyznaczeni do tego lekarze. Badania de facto rozpoczynają całą procedurę ubiegania się o prawo jazdy, gdyż bez orzeczenia nie będzie możliwe założenie profilu kierowcy i zapisanie się na szkolenie praktyczne i teoretyczne. Więcej na temat procedury: http://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/

Na czym polegają badania kierowców i czego się spodziewać?

Badanie lekarskie wykonywane przez lekarza orzecznika zawiera w sobie elementy badania internistycznego, okulistycznego, laryngologicznego oraz neurologicznego. Sam przebieg badań na kierowcę nie jest nad wyraz czasochłonny i badanie z wydaniem orzeczenia zajmuje na ogół około 20 minut.

W trakcie badania zbierany jest dokładny wywiad, który obejmuje bieżące dolegliwości, choroby przewlekłe, choroby neurologiczne i cukrzycę. W przypadku istnienia subiektywnych przeciwskazań lekarz może skierować kandydata na dodatkowe badania.

Po wywiadzie lekarz ocenia ostrość wzroku z użyciem graficznych tablic (Snellena) i korzystając z kolorowych tablic Ishihary bada rozróżnianie kolorów. Oprócz tego ocenia subiektywnie słuch badanego i może przeprowadzić fragmentaryczne badanie neurologiczne.

Całość badania kończy się wydaniem orzeczenia o zdolności, bądź jej braku do kierowania pojazdami.

Na pewno nie trzeba się stresować badaniem – jest ono wnikliwe i profesjonalne, ale większość badanych przechodzi je bez większych problemów!

[Głosów:2    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ