Odchudzanie w okresie jesienno-zimowym – co warto robić i jeść, a czego unikać?

0
1287
Odchudzanie

Jesień i zima to dla nas trudne miesiące. Obecnie nie tylko ze względu na sytuację związaną z pandemią, ale i aurę charakterystyczną dla tego okresu. Odchudzanie w okresie jesienno-zimowym jest trudne, lecz możliwe. I wcale nie musimy zaczynać od drakońskich diet, by do lata cieszyć się wymarzoną sylwetką.

Jak zadbać o swoje ciało od wewnątrz i od zewnątrz, by w letnich miesiącach móc założyć ulubiony strój kąpielowy? Sprawdźmy!

Aktywność fizyczna o każdej porze roku

Choć dieta w odchudzaniu jest najważniejsza, nie powinniśmy zapominać o aktywności fizycznej. Nie zastąpi ona właściwego menu, jednak będzie świetnym uzupełnieniem nowego jadłospisu. Pozwoli szybciej zrzucić zbędne kilogramy, zyskać na lepszej kondycji, a co za tym idzie, zarówno polepszającym się samopoczuciu fizycznym, jak i psychicznym.

Choć jesienią i zimą przychodzi nam mierzyć się z krótszymi dniami, mniejszą ilością promieni słonecznych, za to coraz niższą temperaturą, nie musimy rezygnować z aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Nie rzucajmy się jednak od razu na intensywne i długie treningi, bo uzyskamy efekt odwrotny do zamierzonego. Postawmy na ulubiony sport i zaplanujmy ćwiczenia przynajmniej 3-5 razy w tygodniu, stawiając na umiarkowaną intensywność. To wystarczy, aby zobaczyć pierwsze efekty za jakiś czas.

Uzupełnienie niedoborów po treningu i nie tylko

Organizm po zakończeniu aktywności fizycznej potrzebuje nawodnienia i uzupełnienia niedoborów minerałów i witamin. W tym celu można sięgać po preparaty izotoniczne. Świetnie nawodnią i dostarczą związków mineralnych. Łatwo je przygotować także w domu, stawiając jedynie na wodę, sól, miód bądź inne dodatki – w zależności od wybranego przepisu.

O podaż witamin, minerałów i innych związków należy dbać również na co dzień. Enzymy, minerały, witaminy, antyoksydanty – one wszystkie są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Mają także pośredni wpływ na odchudzanie, bo od ich obecność zależy właściwe działanie między innymi układu pokarmowego, spalanie tkanki tłuszczowej, magazynowanie i przekształcanie energii.

Aby uzupełnić niedobory lub zadbać o to, by do nich nie doszło, warto sięgać po sprawdzone suplementy. Do wyboru są tabletki, kapsułki, ale i soki. Te ostatnie są polecane ze względu na walory odżywcze, łatwe przyswajanie, a do tego bogactwo ważnych związków. Możemy samodzielnie przygotować soki w domu lub wybrać te ze sklepów ze zdrową żywnością. Dobrze jest stawiać na soki z przeważającą ilością warzyw. Sprawdzają się ekstrakty pozyskiwane z ziół i soki na bazie dobrze nam znanych roślin, np. aloesu. Ten sukulent to skarbnica związków odżywczych. 

Dieta bez ciągłego uczucia głodu

W okresie jesienno-zimowym wybieramy bardziej sycące dania. Nasz żołądek domaga się ciepłych, kalorycznych i tłustych potraw. Nic w tym dziwnego, w końcu mamy do przetrwania wymagające warunki atmosferyczne. Nie musimy jednak zmagać się z „zimową oponką” w okresie wiosny i lata.

Niech w naszym jadłospisie zagoszczą przyprawy korzenne, które rozgrzewają. Znajdziemy je w sklepie https://sklepagnex.pl/. Wybierajmy te, które działają niczym termogeniki. Stawiajmy na zdrowe tłuszcze, np. pochodzące z tłustych ryb. Niech na naszych talerzach goszczą mrożonki, również z sezonowych produktów, które dostarczają cennych witamin i minerałów. Kaloryczność spożywanych posiłków dopasowujmy do dziennego zapotrzebowania na energię, uwzględniając styl życia, rodzaj pracy oraz aktywność fizyczną, a nie będziemy odchudzać się z ciągłym wrażeniem odczuwania głodu.

Odchudzanie wymaga czasu, cierpliwości i samozaparcia, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Jeśli jednak skorzystamy z powyższych porad, nie przyjdzie nam latem zmagać się z nadmiarem kilogramów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ