Mikrodermabrazja – kiedy warto z niej skorzystać? Sprawdzamy!

0
729
Mikrodermabrazja – kiedy warto z niej skorzystać? Sprawdzamy!

Mikrodermabrazja to jeden z popularniejszych zabiegów wykonywanych w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Nic dziwnego bowiem jego możliwości są naprawdę duże. Dla kogo będzie to zabieg idealny, a kto musi z niego zrezygnować?

Mikrodermabrazja – na jakie przypadłości?

Mikrodermabrazja polega na ścieraniu martwego naskórka przy pomocy specjalnego urządzenia zawierającego głowicę. Ta może być diamentowa lub korundowa. W zależności od problemów skłonnych wykorzystuje się inną metodę. Dla osób, które cierpią na różnego rodzaju alergie lub wiedzą iż mają tendencję do przebarwień istnieje oxybrazja. Jest to specjalna odmiana mikrodermabrazji wykorzystująca tlen i roztwór soli fizjologicznej. Mikrodermabrazja wykorzystująca tarcze diamentową uznawana jest za stosunkowo delikatną i niewywołującą podrażnień. Jej zaletą jest możliwość dostosowania grubości ziaren do obszaru zabiegowego. Dzięki temu kosmetyczka ma większą kontrolę nad ścieraniem naskórka. Tego rodzaju zabieg będzie dobry przy walce z pierwszymi oznakami starzenia. Z kolei mikrodermabrazja korundowa jest silniejsza. Jej stosowanie oznacza znacznie intensywniejsze ścieranie naskórka. Będzie ona odpowiednia do niwelowania zmarszczek, zaskórników, wągrów, a także blizn potrądzikowych czy przebarwień.

Mikrodermabrazja – przeciwwskazania i skutki uboczne

Mikrodermabrazja wykonywana np. w http://wspanialecialo.pl/zabiegi-na-twarz/porcelanowa-cera/ niestety nie może zostać zastosowana u każdego. Nie zostanie ona przeprowadzano u osób cierpiących na nowotwór lub choroby skórne. Do tych drugich należą: łuszczyca, trądzik różowaty, bliznowce, a także zakażenia bakteryjne, wirusowe i grzybicze. Czasowo z możliwości wykonania zabiegu wyklucza również niedawny zabieg chirurgiczny i przyjmowanie leków zawierających w składzie izotretynoinę. Warto również pamiętać, że mikrodermabrazję najlepiej jest wykonywać w okresach jesieni i wiosny. Wówczas istnieje znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia podrażnień spowodowanych panującymi warunkami atmosferycznymi, do których należy upalne lato i mroźna zima. Skutkami ubocznymi po zabiegu mogą być: niewielkie zaczerwienienie i podrażnienie, uczucie mrowienia lub swędzenia. Czasem pojawia się również delikatne pieczenie lub rumień. Wszystkie te objawy znikają zazwyczaj w ciągu maksymalnie kilku godzin. Jeśli tak się jednak nie stanie to należy skontaktować się z osobą, która była odpowiedzialna za przeprowadzenie zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ