Grzybica stóp i paznokci – jak leczyć tą przykrą dolegliwość?

0
1308

Grzybica stóp to bardzo kłopotliwa dolegliwość, szczególnie latem, kiedy chodzimy w odkrytych butach. Grzyby, które atakują naszą skórę oraz paznokcie mimo, że nie stwarzają zagrożenia dla naszego życia, to jednak znacznie obniżają jego jakość. Leczenie grzybicy to proces długotrwały, jednak z powodzeniem można go przeprowadzić w warunkach domowych. Sprawdź, w jaki sposób pozbyć się grzybicy.

Profilaktyka

Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W przypadku grzybicy stóp, profilaktyka polega na przestrzeganiu podstawowych zasad higieny. Bakterie grzybicze bardzo dobrze czują się w mokrym i ciepłym środowisku, dlatego tak ważne jest, by po kąpieli dobrze wytrzeć się ręcznikiem, pamiętając o dokładnym wytarciu przestrzeni między palcami. Nie wolno nikomu pożyczać swojego ręcznika, ani korzystać z ręcznika innej osoby. Możesz się od kogoś zarazić grzybicą. To samo dotyczy skarpet, cążek czy nożyczek do paznokci, które również są siedliskiem bakterii. Jeżeli twoim problemem jest nadmierna potliwość stóp, stosuj odpowiednie pudry bądź talki, które pozwolą utrzymać twoje stopy suche przez cały dzień, a to z kolei zapobiegnie namnażaniu się bakterii grzybiczych. Nie noś obuwia syntetycznego, ponieważ stopa będzie się nadmiernie pociła. Wybieraj obuwie przewiewne, wykonane z naturalnych materiałów.

Jak leczyć grzybicę?

Jeżeli dotknie cię problem grzybicy stóp, warto do walki z nią, wykorzystać preparat z terbinafiną. To substancja, która wykazuje silne właściwości przeciwgrzybiczne i zwalcza różne rodzaje grzybów. Preparat z terbinafiną należy stosować dwa razy dziennie, nakładając cienką warstwę na zmienione chorobowo miejsce. Pierwsze efekty powinieneś zauważyć już po tygodniu, jednak nie stosuj preparatu dłużej niż cztery tygodnie. Bądź cierpliwy. Całkowite wyleczenie grzybicy to długi proces, jednak nie można tej choroby lekceważyć, ponieważ może się rozprzestrzeniać.

serce

Do grzybicy paznokci najlepiej stosować specjalny sztyft, który tworzy niewłaściwe dla grzybów środowisko, co przyczynia się do ograniczenia ich rozwoju. Sztyft należy nakładać na czysty paznokieć, początkowo dwa razy dziennie przez 4 tygodnie, a następnie raz dziennie, aż do momentu całkowitego odrośnięcia paznokcia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ