Co jest istotne przy wyborze wagi medycznej?

0
1445

Rozważasz zakup wagi medycznej? Podpowiemy ci, na co musisz zwrócić uwagę oraz jakie typy wag znajdziesz w sklepach. Dzięki temu będziesz mógł wybrać model, który idealnie odpowiada twoim oczekiwaniom. Pokażemy też, na których opcjach warto się skupić, by zakupić naprawdę porządny sprzęt, a nie bubel.

Rodzaje wag medycznych

Najpopularniejsze wagi medyczne to:

Wagi medyczne łazienkowe. Najtańsze i zarazem najmniej rozbudowane modele, które dobrze sprawdzają się również w warunkach domowych. Jeśli chcesz zainwestować w wagę, to warto wybrać tę, która na wyświetlaczu pokazuje dodatkowo zawartość wody i tłuszczu w organizmie – sama liczba kilogramów nie mówi wiele o naszym ciele. Waga medyczna, na przykład model SECA 804 dodatkowo oblicza też BMI oraz posiada inteligentną opcję rozpoznawania użytkownika, który ważył się na niej już wcześniej – dzięki temu jest w stanie zapisać poprzednie ważenia.

Wagi medyczne niemowlęce. Używane przede wszystkim w specjalnych ośrodkach zdrowia (zwłaszcza pediatrycznych). Waga medyczna niemowlęca SECA 745 musi być perfekcyjnie przygotowana do ważenia niemowlęcia. Kupując wagę dla niemowląt, zwróć uwagę na to, czy została ona wykonana z materiałów dobrej jakości. Dodatkowo wagi medyczne dla najmłodszych powinny też posiadać opcję tarowania, dzięki czemu maluszka będzie można zważyć bez konieczności rozbierania go (a to sprawi, że unikniesz niepotrzebnych nerwów i płaczu dziecka).

Wagi medyczne płaskie. Modele takie jak waga SECA 875 można wykorzystywać zarówno w przychodniach, jak i w domu. Dużym plusem tej wagi jest jej mobilność. Urządzenie jest wyjątkowo lekkie i bez problemu można przenosić je z miejsca na miejsce. Podobnie jak i model SECA 804, tak i ta waga została wyposażona w opcję mierzenia poziomu tłuszczu oraz zawartości wody w organizmie.

Wagi lekarskie kolumnowe. To niezwykle precyzyjne urządzenia, które pozwalają jednocześnie skontrolować wagę i wzrost pacjenta. Używa się ich przede wszystkim w przychodniach i ośrodkach zdrowia. Z uwagi na ich nośność (300 kg) wagi lekarskie kolumnowe SECA 704s nadają się do ważenia pacjentów z bardzo dużą nadwagą lub otyłością. Wagi kolumnowe umożliwiają również wyliczenie BMI pacjenta, czyli współczynnika masy ciała, na podstawie którego określanie się zagrożenie niektórymi chorobami cywilizacyjnymi, np. otyłością, cukrzycą czy miażdżycą.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze wagi?

Na stabilność. Dobrze by było, gdyby waga nie chwiała się i wytrzymywała większe ciężary. Wszelkie destabilizacje mogą zaburzać wyniki ważenia, a przecież waga powinna być jak najbardziej dokładna. Warto też wybierać modele, które mają wbudowaną ochronę antypoślizgową – dzięki temu chronimy się przed ewentualnymi upadkami.

Na wyświetlacz. Duży, podświetlany wyświetlacz to absolutna podstawa.

Na dodatkowe funkcje pomiaru. Niektóre wagi w tej samej cenie oferują znacznie więcej funkcji, dlatego dobrze jest poświęcić dłuższą chwilę na to, by przyjrzeć się poszczególnym parametrom. Przykładowo, wspomniana już powyżej funkcja mierzenia poziomu tłuszczu oraz zawartości wody w organizmie sprawia, że waga jest bardziej wiarygodna. Samo przedstawienie kilogramów tak naprawdę nie daje na żadnej wiedzy o funkcjonowaniu ciała, dopiero dzięki dokładnej analizie jesteśmy w stanie stwierdzić, w jakim stanie jest nasz organizm.

Na zachowywanie w pamięci danych osoby ważącej się. To jest bardzo przydatna funkcja zwłaszcza dla osób odchudzających się lub dla tych, które muszą skrupulatnie pilnować swojej wagi. Oczywiście takie dane można zapisywać w zeszycie czy też w tabelce, ale po co, skoro urządzenie jest w stanie robić to automatycznie za nas?

Jak widać wybór wagi zależy w dużej mierze od tego, czego od niej oczekujemy. W warunkach domowych najlepiej sprawdzą się po prostu zwykłe wagi łazienkowe lub płaskie, które są lekkie i nie zajmują dużo miejsca. W specjalistycznych gabinetach znacznie lepiej jest postawić wagi kolumnowe, ponieważ są one bardziej dostosowane do pacjentów z problemami.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy z przedstawicielem firmy Kredos.

[Głosów:1    Średnia:5/5]
PODZIEL SIĘ

Od wielu lat pasjonatka fitness, a od dwóch profesjonalna trenerka.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ